Rezerwuj wakacje

Chania

Region Chania jest najdalej na zachód wysuniętą prowincją wyspy. Chociaż niektóre miejsca rozwinęły się jako turystycznie kurorty, większość wsi i plaż zachowała swój oryginalny charakter. W północnej części regionu znajduje się wiele luksusowych ośrodków turystycznych, z dużą ilością zorganizowanych plaż. Miastem, które przyciąga rzesze turystów jest sama Chania. Spacer po starym mieście jest intensywnym doświadczeniem dla wszystkich zamysłów. Zachwyca architektura z czasów weneckich i tureckich, kameralne zaułki oraz zapachy i kolory restauracji, tawern i niewielkich kawiarni. Znajdujący się w centrum wenecki port jest najbardziej charakterystycznym miejscem zachodniej części Krety. Południe regionu jest zaciszne i bardziej tradycyjne, wybierane przez miłośników nadmorskich wsi i małych plaż. Odpoczynek w prowincji łączy w sobie relaks, zwiedzanie zabytków i doświadczenie autentycznego życia jego mieszkańców.

Galeria

 • Chania gr. Χανιά

  Drugie pod względem wielkości miasto na Krecie. Prawdziwa "perła wyspy" i jedna z jej największych atrakcji turystycznych. Jej mozaika architektoniczna poszczególnych dzielnic i urokliwe stare miasto położone na nadbrzeżu weneckiego portu przyciągają niezliczonych turystów. Chania jest szczególnie chętnie odwiedzana latem, wiele osób pragnie poznać wielobarwną historię miasta i zanurzyć się w jego gwarnych uliczkach, sklepach i restauracjach. Chania jest miejscem, które o każdej porze roku można odkrywać w innym świetle. 

 • Kissamos gr. Κίσσαμος

  Nowoczesna nadmorska miejscowość turystyczna, otoczona gajami oliwnymi i winnicami. Region słynie z turystyki alternatywnej i naturalnej. Jak magnes przyciąga ornitologów i miłośników natury, którzy pragną aktywnie spędzić czas odkrywając piękno lokalnej przyrody. Malowniczy port rybacki otoczony wieloma tawernami i restauracjami, jest centrum życia mieszkańców i turystów. W sezonie odpływają stąd liczne statki do zatoki Balos i na wyspę Gramvousa.

 • Paleochora gr. Παλαιόχωρα

  Miejscowość położona na przylądku w południowej części wybrzeża wyspy. Przez mieszkańców nazywana jest „narzeczoną Morza Libijskiego”, ze względu na unikatowe umiejscowienie na półwyspie. Słynie z kilometrowej, piaszczystej plaży oraz ruin weneckiej fortecy z XIII w. Za sprawą urokliwych plaż oraz malowniczego położenia z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym ośrodkiem turystycznym.

 • Georgioupoli gr. Γεωργιούπολη

  Dynamicznie rozwijająca się miejscowość turystyczna. Jej nazwa nawiązuje do imienia komisarza Krety, księcia Jerzego, który piastował urząd gubernatora na przełomie XIX i XX w. Posiadał on tutaj domek myśliwski, z którego polował na kaczki na pobliskich trzęsawiskach. Kurort znany jest ze swojej piaszczystej plaży położonej w osłoniętej od wiatru zatoce.

 • Agia Roumeli gr. Αγία Ρουμέλη

  Miejscowość znajdująca się u stóp wąwozu Samaria. Dla wielu wędrowców jest jednym z najprzyjemniejszych widoków po zakończeniu wędrówki wąwozem. W sezonie letnim ożywa za sprawą tysięcy turystów. Liczy około stu stałych mieszkańców. 

 • Chora Sfakion gr. Χώρα Σφακίων

  Malowniczo położona główna miejscowość górzystego i dzikiego regionu Sfakia. Z jednej strony otoczona Górami Białym, które ograniczają do niej dostęp, z drugiej strony wodami Morza Libijskiego. Jest znakomitym miejscem dla aktywnych turystów lubiących piesze wędrówki. W pobliżu przebiega europejski szlak E4 i znajduje się wiele wąwozów.