Grecka Panorama: targi na temat Grecji. Dlaczego warto je odwiedzić?

28-11-2016

O słonecznej Grecji słyszał niemal każdy, wielu odwiedziło ją w trakcie letnich wakacji. Większości osób kojarzy wypoczynek w tym kraju z piaszczystymi plażami, ciepłym morzem i pyszną śródziemnomorską kuchnią. Najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu w trakcie letnich miesięcy jest relaks na plaży. Z roku na rok coraz więcej osób  wybiera świadomie bardziej aktywne formy odpoczynku w połączeniu z lokalnymi walorami przyrodniczymi i atrakcjami kulturowymi. Warto zatem odwiedzić targi poświęcone Grecji, aby lepiej poznać ten kraj i znaleźć swój sposób na wymarzone wakacje. 

Kierunek Grecja dla każdego - dlaczego warto?  

Grecja przez Polaków jest chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnym. W sezonie wakacyjnym 2016 była jednym z najchętniej wybieranych krajów. Większość osób deklaruje, że decydują się na wakacje w Grecji ze względu na plażę, morze i pogodę oraz atrakcje turystyczne. Choć w tym roku dominował trendy wyboru hoteli z opcją wyżywienia all inclusive i wypoczynek w obiektach, wiele osób chętnie odwiedza lokalne miejscowości, zabytki oraz korzysta z ofert odkrywania lokalnej kultury, np. wycieczek fakultatywnych. Aby lepiej poznać i wybrać ofertę wakacji w Grecji warto odwiedzić targi, na których będą się prezentować przedstawiciele lokalnych agencji i informacji turystycznych z mniejszych i większych regionów kraju. Inaczej bowiem mogą wyglądać wakacje na Krecie a inaczej na wyspie Karpathos czy Półwyspie Peloponez.

Grecja jest krajem dla każdego, przed wyjazdem warto jednak sprawdzić informacje na temat poszczególnych wyspy lub części lądu. Dominuje różnorodność, dlatego odkrywanie kraju kawałek po kawałku, wyspa po wsypie jest tak ciekawe. Miłośnicy antycznej historii chętnie wybierają Peloponez, Ateny oraz wyspy Kretę lub Rodos, wielbiciele morza i urokliwych plaż znakomicie odpoczywają na Wyspach Jońskich, a podróżnicy nieśpiesznie delektujący się klimatem wyspiarskiej Grecji udają się w rejs po jej mniejszych wyspach, np. Cykladach lub Sporadach. Pośród tak wielkiej różnorodności goście zawsze spotykają się z gościnnością i życzliwością mieszkańców, którzy są dumni ze swojej kultury, historii oraz chętnie dzielą się nimi z przyjezdnymi gośćmi. Wybierzcie się zatem na targi "Grecka Panorama", aby bezpośrednio porozmawiać z Grekami i wybrać swoje wymarzone wakacje. 

Odwiedź targi "Grecka Panorama"

Targi odbędą się w dniach 3-4 grudnia i są w całości poświęcone turystyce, kulturze i kuchni Grecji. Wizyta na tragach będzie idealnym wstępem do rozpoczęcia planowania wakacji w słonecznej i gościnnej Helladzie. Stoiska wystawców na PGE Stadionie Narodowym będzie można odwiedzić bezpłatnie, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i odebrać zaproszenie. Znana jest już lista wystawców, którzy w tym roku będą prezentować swoje produkty i usługi na targach. Swój udział zapowiedziało wiele regionów turystycznych kraju, które zamierzają promować swoje walory oraz przekonywać odwiedzających do odpoczynku. Tragi będą największą tego typu imprezą organizowaną w tej części Europy i znakomitą okazją, aby poznać kulturę, regiony i kuchnię Grecji oraz zaplanować wymarzone wakacje. Opublikowana lista wystawców jest dosyć długa. Zachęcamy, aby się z nią zapoznać przed targami i wybrać interesujące Was regiony lub sieci hoteli, o których chcielibyście się więcej dowiedzieć. Targi odbywać się będą w sobotę w godzinach 10:00-18:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-17:00. Serdecznie zapraszamy!


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Grecka Panorama: odbierz bezpłatne zaproszenie

Jak informowaliśmy wcześniej, w dniach 3-4 grudnia w Warszawie... Czytaj więcej

Kreta: z jakim biurem podróży?

Co roku wiele osób zastanawia się jak zaplanować swoje... Czytaj więcej

Grecka Panorama: zaplanuj swoje wakacje na Krecie

Wiele osób rozpoczęło poszukiwania wakacyjnych ofert wypoczynku.... Czytaj więcej

Kreta - pogoda

Kreta leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, co oznacza,... Czytaj więcej

Kreta: 10 rzeczy o hotelach, o których warto wiedzieć

W Grecji i na Krecie panuje wiele hotelowych obyczajów,... Czytaj więcej