Marina Café - sprawdzone miejsce na kawę w Heraklionie

18-10-2016

Pewnie nie raz zastanawialiście się gdzie w mieście, którego nie znacie udać się na posiłek lub po prostu przysiąść na chwilę na kawę. Większość osób zdaje się na los i czujne oko wypatrując już na miejscu odpowiedniego lokalu. Dlatego, aby ułatwić Wam wybór chcielibyśmy polecić sprawdzoną kafejkę w Heraklionie, do której możecie się udać zarówno w południe jak i wieczorem. 

Marina Café przy marinie

Kawiarnia znajduje się przy porcie, tuż przy marinie w której cumują jachty i niewielkie łodzie rybackie. W pobliżu znajduje się twierdza Koules i falochron, po którym można spacerować kilka kilometrów w głąb morza. Z kawiarni roztacza się widok na marinę i zacumowane łodzie. Goście mogą usiąść z ogródku przy przystani, część stolików znajduje się pod zadaszeniem chroniącym prze słońcem, w części bliżej budynku rozstawiono wygodne kanapy z możliwością rozłożenia parasoli. Dlatego nawet w upalny dzień wizyta w kawiarni jest przyjemna, można skorzystać z zacienionych miejsc do siedzenia i poczuć lekko chłodzącą bryzę morską. W menu kawiarni znajduje się wybór kaw i koktajli oraz słodkich i wytrawnych przekąsek. W budynku usytuowanym przodem do brzegu można też usiąść w środku w chłodniejsze dni. Przestrzeń ze stolikami została podzielona na dwie części, dlatego wiele osób organizuje tutaj nieformalne spotkania i uroczystości. 

Naszym zdaniem: Kawiarnia posiada fenomenalną lokalizację przy porcie, choć szczególnie w sezonie letnim warto pamiętać, że nad głowami często przelatują samoloty startujące z lotniska w Heraklionie. Port znajduje się bowiem na drodze startowej. Jest to jednak znakomita okazja do zobaczenia z bliska różnorodnych maszyn. W kawiarni obowiązują umiarkowane ceny, mając na uwadze, że jesteśmy w stolicy wyspy - Heraklionie. Średnie ceny: kawa kosztuje ok. 2-3 EUR, koktajle ok. 4 EUR. Dla klientów kawiarni otwarty jest bezpłatny parking dla samochodów, z ograniczoną liczbą miejsc.  


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Kreta w październiku

Kreta jest znana jako idealne miejsce wypoczynku w trakcie... Czytaj więcej

Frappé - grecka kawa mrożona

Kawa frappé to grecki sposób na orzeźwienie w upalne dni... Czytaj więcej

Kreta w listopadzie

Kreta w listopadzie potrafi zachwycić swoim pięknem. Jesienią,... Czytaj więcej

Greckie alkohole: raki (tsikoudia)

Raki (gr. ρακή) jest tradycyjnym kreteńskim alkoholem,... Czytaj więcej