Muzeum Historii Naturalnej w Heraklionie

08-07-2016

Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w odnowionej i nowocześnie urządzonej siedzibie o powierzchni ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych. Jest to największa tego typu wystawa w rejonie Morza Śródziemnego, prezentująca temat środowiska naturalnego Krety i obszar śródziemnomorskiego w nowatorski, oryginalny sposób. 

Wystawa w muzeum

Zwiedzający mają możliwość poznania ekosystemów kreteńskiej przyrody wraz z ich odpowiednikami w kontynentalnej Grecji i innych krajach basenu Morza Śródziemnego poprzez dioramy, czyli modele naturalnych krajobrazów w pełnej skali. Dla odwiedzających przygotowano również symulator trzęsienia ziemi w postaci niewielkiej sali lekcyjnej, który prezentuje siłę trzęsień ziemi występujących na Krecie. Na uwagę zasługuje specjalnie przygotowana strefa dla dzieci, w której znajdują się liczne interaktywne obiekty. Najmłodsi goście mogą odkrywać skamieniałości i kreteńską przyrodę .

W 2016 roku dla zwiedzających dostępne będą również trzy wystawy czasowe: "Ekstremalne Dinozaury", z rekonstrukcją w rzeczywistej wielkości dinozaurów o ekstremalnych cechach, na przykład największe, najmniejsze, najstarsze i najszybsze oraz słynny dinozaur T-rex. Druga wystawa "Tajemnice światła", to wystawa, która zawiera aspekty holografii i optyki, poprzez eksperymenty i iluzji. Trzecia wystawa - "Kreta, kontynent na wyspie" prezentująca liczne eksponaty i mikro dioramy na temat różnorodności biologicznej i georóżnorodnośćciKrety.


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Heraklion - stolica wyspy i jej atrakcje

Stolica i największe miasto na Krecie (liczące ok. 130... Czytaj więcej

La Canea, czyli po prostu Chania

Za sprawą swojej południowej architektury i historycznego... Czytaj więcej

Knossos, czyli zagadka cywilizacji minojskiej

Knossos jest najważniejszym pałacem minojskim i dowodem... Czytaj więcej