Plaża Agia Galini

12-05-2016

Na wschód od portu w Agia Galini rozciąga się plaża, która biegnie na wschód aż do Kokkinos Pirgos. Morze w okolicy jest prawie zawsze spokojne. Część plaży w pobliżu portu jest bardzo dobrze zorganizowana i zapewnia wszystkie niezbędne udogodnienia. Pokryta jest drobnymi kamykami i przy ujściu rzeki posiada stałą temperaturę wody. Morze jest tutaj ciepłe i nawet późną jesienią można doświadczać kąpieli morskich. 

Na wschód od Agia Galini

Przechodząc przez most na rzece, można dojść do drugiej plaży położonej w odległości 1 kilometra na wschód. Pokryta małymi kamykami, jest mniej zorganizowana a obok znajduje się pole namiotowe. Idąc pieszo w kierunku wsi Kokkinos Pirgos można dotrzeć do nieoficjalnej plaży nudystów. Położona jest ona kilka minut pieszo za ostatnią tawerną. Amatorzy takiego sposobu plażowania zazwyczaj są tutaj dyskretnie schowani pomiędzy skałami i w załomach klifu. Na wschodzie dostępna jest jeszcze plaża we wsi Kokkinos Pirgos, można do niej dotrzeć pieszo.

Dla kogo...

Miejscowość Agia Galini jest idealną propozycją wypoczynku dla osób poszukujących spokojnego kurortu położonego tuż nad rozległą i dobrze zagospodarowaną plażą, położoną w jej centrum. Wraz z rozwojem turystyki w latach 60-tych ubiegłego wieku w Agia Galini wzrosła liczba zarówno odwiedzających ją gości, jak i samych jej mieszkańców (obecnie około 800 stałych mieszkańców). W pobliżu miejscowości znajduje się jaskinia, w której według mitów schronił się Dedal z Ikarem po ucieczce z pałacu Minosa, dla którego pracował jako wynalazca i budowniczy słynnego labiryntu.


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Agia Galini czyli święty spokój

Nazwa miejscowości „święty spokój” przeczy popularności... Czytaj więcej

Plaża Triopetra

Triopetra znajduje się około 52 kilometry na południe od... Czytaj więcej

Plaża Paximadia

Wyspy Paximadia to niezamieszkałe wysepki w zatoce Messara,... Czytaj więcej

Plaża Damnoni

Plaża Damnoni znajduje się 35 kilometrów na południe od... Czytaj więcej