Plaża Damnoni

12-05-2016

Plaża Damnoni znajduje się 35 kilometrów na południe od Rethymno i 5 kilometrów na wschód od Plakias. Jest to popularny i dobrze zorganizowany ośrodek turystyczny, choć rzadziej wybierany niż plaża w sąsiedniej miejscowości Plakias. Plaża chroniona jest przez wysokie góry, rozciąga się w długiej zatoce o turkusowych wodach i gruboziarnistym piasku. W jej centralnej części znajduje się tawerna położona pośród drzew tamaryszku.

Położenie i opis

Plaża jest znana przede wszystkim lokalnym mieszkańcom, choć nie brakuje na niej wypoczywających turystów. Położona na końcu rozległej doliny i chroniona przez wysokie góry wciąż pozostaje mało odwiedzanym miejscem. Szczególnie we wschodniej części jest spokojna i zaciszna, w zachodniej natomiast nieco gwarna w sąsiedztwie rzeki, która płynie przez cały rok.  

Warto wiedzieć...

Idąc szlakiem prowadzącym do miejscowości Plakias i mijając po drodze hotel Calypso można dojść do zatoki, zwanej "Zatoką Piratów" z niewielką plażą na jej końcu. Sama zatoka jest nieco zawiła, a wzdłuż jej wewnętrznych ścian przygotowano miejsce z leżakami i parasolami na lekkim podwyższeniu skalnym. Urokliwe położenie i ciekawy kształt zatoki sprawiają, że jest ona chętnie fotografowana.


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Plaża Plakias

Plakias to bardzo popularny kurort turystyczny, położony... Czytaj więcej

Plaża Agia Roumeli

Plaże w Agia Roumeli ciągną się wybrzeżem na długość około... Czytaj więcej

Agia Galini czyli święty spokój

Nazwa miejscowości „święty spokój” przeczy popularności... Czytaj więcej

Plaża Agia Galini

Na wschód od portu w Agia Galini rozciąga się plaża, która... Czytaj więcej