Plaża Elafonissi

08-05-2016

Wspaniała plaża położona na najdalej wysuniętym na południowy- zachód krańcu wyspy. Niesamowita mieszanka barw wody przechodzących od zieleni aż do głębokiego błękitu oraz białego piasku w niektórych miejscach tworzącego malownicze różowe pasy z połamanych, kolorowych muszelek, sprawiają, że plaża może pretendować do miana egzotycznego raju. 

Po dwóch stronach laguny

Plaża podzielona jest na dwie części przez wodę, która sprawia wrażenie jakby druga jej część była wyspą. Kiedy poziom wody jest niski brodząc można dostać się na drugi kraniec plaży. Płytka woda tworzy lagunę, dlatego jest idealnym miejscem dla wypoczywających tutaj rodzin z dziećmi. Powietrze i temperatura wody bywają też wyższe niż te panujące na północnym wybrzeżu. 

Wyspa pokryta jest wydmami oraz porośnięta liliami piaskowymi i jałowcem. Jest idealnym schronieniem dla rzadkich gatunków zwierząt. Dlatego też obszar zatoki jest prawnie chroniony, w ramach programu Natura 2000. Zabronione jest zakłócanie naturalnego porządku przyrody, zbieranie roślin a nawet piasku. 

Wschodnia część plaży jest dobrze zagospodarowana, natomiast zachodnia mniej zatłoczona i urokliwa za sprawą niezwykłego koloru wody.

Nasza rada...

Osoby, które planują spędzić na plaży cały dzień powinny zabrać ze sobą zapas wody i jedzenia. Wzdłuż laguny można spacerować dochodząc do końca półwyspu, wspiąć się do latarni morskiej lub w pobliże kaplicy św. Ireny, gdzie znajduje się wrak statku "Imperatrix", który zatonął w 1907 roku. 


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Plaża Balos

Najbardziej znana laguna w Europie, której piękna nie oddają... Czytaj więcej

Gaj palmowy plaży Vai

Vai znajduje się 94 km na wschód od Agios Nikolaos i 24... Czytaj więcej

Plaża Damnoni

Plaża Damnoni znajduje się 35 kilometrów na południe od... Czytaj więcej

Plaża Falasarna

Egzotyczna plaża Falasarna znajduje się 59 kilometry na... Czytaj więcej