Plaża Falasarna

13-05-2016

Egzotyczna plaża Falasarna znajduje się 59 kilometry na zachód od Chanii i 17 kilometrów na zachód od Kissamos. Jest położona w zachodniej części przylądka Gramvousa. Na północnym krańcu plaży znajdują się ruiny starożytnego miasta.

Zatoka i plaża

Zatoka jest jedną z najsłynniejszych plaż w Grecji oraz została nagrodzona jako najlepsza plaża na Krecie i jako jedna z dziesięciu najlepszych plaż w Europie. Falasarna obejmuje większy obszar i składa się z pięciu kolejnych plaż, dwie położone centralnie cieszą się największą popularnością. Piasek jest tutaj biały, a kolor wody przywodzi na myśl tropikalne wyspy. Jedna z głównych plaż nosi nazwę Pachia Ammos, z języka greckiego nazwa tłumaczona jest jako "gruby piasek". Jest ona egzotycznym zakątkiem o długości około jednego kilometra i szerokości około 150 metrów, oferuje parasole i kilka barów z przekąskami oraz kawiarnie.

Plaża Livadi

Na południe od Pachia Ammos znajduje się plaża Livadi o piaszczystym i kamienistym dnie morskim. Miejsce szczególnie polecane miłośnikom nurkowania. Livadi otoczona jest podmokłym terenem ze stawami, które w zimie są schronieniem dla wielu gatunków ptaków. Obszar Falassarny chroniony jest jako obszar Natura 2000. Warto pozostać na plaży aż do późnego wieczora, aby podziwiać widowiskowy zachód słońca.


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Plaża Elafonissi

Wspaniała plaża położona na najdalej wysuniętym na południowy-... Czytaj więcej

Plaża Balos

Najbardziej znana laguna w Europie, której piękna nie oddają... Czytaj więcej

Plaża Stefanou

Plaża Stefanou znajduje się w pobliżu zatoki Seitan Limania... Czytaj więcej

Plaża wyspa Thodorou

Naprzeciwko plaży w miejscowości Agia Marina widoczna jest,... Czytaj więcej