Plaża Triopetra

12-05-2016

Triopetra znajduje się około 52 kilometry na południe od Rethymno i 13 kilometrów na południowy wschód od wsi Akoumia, u podnóża góry Siderotas, w pobliżu gęstych, zielonych gajów oliwnych. Do plaż można dotrzeć samochodem po utwardzonych drogach. Triopetra składa się z dwóch głównych plaż, oddzielonych małym półwyspem. Na skraju półwyspu z morza wyrastają trzy majestatyczne skały, od których pochodzi nazwa miejsca, "triopetra" w języku greckim oznacza "trzy skały". 

Mała Triopetra

Pierwsza plaża, zwana Małą Triopetra lub Koumado, znajduje się w zamkniętej, piaszczystej i skalistej zatoce, na południe od trzech skał. Przy jej południowym krańcu, do morza wpada rzeka Akoumianos, która oddziela ją od piaskowych wzgórz św. Pawła. W okolicy plaży można wynająć pokoje, znajdują się także tawerny. Około kilometr na północny wschód można odwiedzić wspaniałą kaplicę Proroka Eliasza. Znajduje się ona na wysokim wzgórzu, z widokiem na okolicę Triopetra.

Plaża Triopetra czyli Chatzi

Główna plaża w Triopetra to plaża zachodnia, zwana też Chatzi. Leży ona na zachód od skał i ciągnie przez kilka kilometrów. Plaża odznacza się pięknym gruboziarnistym piaskiem i ładnym kolorem wody. Słynie z fantastycznych zachodów słońca, choć jest podatna na wiatry. Plaża jest podzielona na wschodnią, zagospodarowana część (parasolki, pobliskie tawerny, pokoje do wynajęcia) oraz niezagospodarowaną część zachodnią.


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Plaża Plakias

Plakias to bardzo popularny kurort turystyczny, położony... Czytaj więcej

Plaża Damnoni

Plaża Damnoni znajduje się 35 kilometrów na południe od... Czytaj więcej

Agia Galini czyli święty spokój

Nazwa miejscowości „święty spokój” przeczy popularności... Czytaj więcej