Tawerna Monastiri w Chanii

07-08-2016

Tawerna Monastiri położona jest w starym mieście Chania, w sąsiedztwie weneckiego portu. Smakując dań kuchni kreteńskiej można podziwiać życie toczące się w samym jego centrum. Restauracja słynie ze znakomitego wyboru sałatek i przystawek. W weekendy wieczory umila gościom zespół, który gra muzykę na żywo. 

Powszechnie wiadomo, że tawerny znajdujące się w starym mieście Chania słyną z przeróżnych specjalnych dań. Zarówno smakosze kuchni typowo kreteńskiej jak i bardziej nowoczesnej kuchni śródziemnomorskiej oraz potraw z nutką orientu znajdą dla siebie idealne miejsce. Można wybierać pośród tawern znajdujących się w weneckich uliczkach dzielnicy Topanas jak i tawern w starym porcie, tuż przy nadbrzeżu oraz znajdujących się w głębi miasta.  

Polecamy jedną z tawern, która znajduje się przy głównym trakcie prowadzącym wzdłuż starego portu. Tawerna Monastiri jest znakomitą propozycją dla osób, które chciałyby w trakcie posiłku obserwować jak toczy się codzienne życie w porcie, jak turyści i lokalni mieszkańcy przechadzają się wzdłuż wybrzeża. Z tawerny roztacza się znakomity widok na port i charakterystyczną latarnię morską. 

Właściciele proponują gościom potrawy lokalnej kuchni  w bardzo różnorodnym i bogatym menu. Polecamy szczególnie wybór sałatek, które podawane są jako przystawki. Jeśli zatem wybieracie się na obiad lub kolację w większej grupie będzie to znakomite rozwiązanie, aby zaspokoić pierwszy głód biesiadników. Wśród dań głównych na uwagę zasługują owoce morza i mięsa, niezwykle świeże i smaczne. Połączenie spożywanych dań morza i widoku na zatokę jest trafione. W tawernie serwowane jest również domowe wino oraz trunki pochodzące z najlepszych kreteńskich winiarni, np. winnicy Lyrarakis. 

Nasza ocena dań: 5 (skala 1-6)

Nasza ocena cen: 4 (skala 1-5)

Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej tawerny w języku greckiem) lub na fanpage na Facebook. Zachęcamy do odwiedzin. 


Kornelia Michalak
Kornelia Michalak

Miłośniczka i pasjonatka podróży za jeden uśmiech do gwiazd lub tylko o jedną miejscowość dalej.

Z przypadku "Kretolożka". Ciągle poszukująca urokliwych zakątków

i oczekująca na niezwykłe spotkania z ludźmi.

podobne wpisy

Grecka uczta w tawernach. Oferta ze zniżką dla klientów Nelmare

Kreta, jako największa grecka wyspa przyciąga turystów... Czytaj więcej

Bogactwo greckiej kuchni - mezedes

W kuchni greckiej mezedes to potrawa lub zestaw potraw,... Czytaj więcej

Wino retsina co "gębę wygina"

Retsina to białe wino z dodatkiem żywicy. Jej nietypowy... Czytaj więcej

Kali oreksi (gr. smacznego), czyli w greckiej tawernie

Kreta to nie tylko pałac w Knossos i bajeczne plaże z turkusowymi... Czytaj więcej