Drukuj

Region: Heraklion

Wycieczka lokalna: Tradycyjne kreteńskie wsie (grupa do 12 osób)

Kreta jest wyspą nie tylko o często zmieniającym się krajobrazie. Odwiedzających zaskakuje także nieoczekiwanymi miejscami i spotkanymi ludźmi. Nieocenionym bogactwem wyspy jest jej tradycja, której szczególnie intensywnie można doświadczyć odwiedzając kreteńskie wsie. W programie wycieczki podróż szlakiem najciekawszych miejscowości na pograniczu prowincji Heraklionu i Rethymno m. in.: wsi Zoniana położonej w pobliżu jaskini Sfendoni oraz wsi Anogia, słynącej z tkactwa i rękodzieła. W trakcie wycieczki zaplanowany jest spacer i przystanek na kawę w wybranej wsi, podczas którego zwiedzający będą mogli podpatrzeć, jak wygląda codzienne życie mieszkańców i zasmakować lokalnej atmosfery małych społeczności.

Take miejsca sprawiają nieodparte wrażenie, jakby czas się w nich zatrzymał, a codzienne czynności były kwintesencją życia ich mieszkańców. Popołudniu przejazd do wsi Krousonas i odwiedziny w lokalnej wytwórni tradycyjnych słodyczy prowadzonej przez stowarzyszenie kobiet z lokalnej społeczności. Podczas tej wizyty uczestnicy będą mogli zobaczyć kunszt sztuki rzemieślniczej i poznać tradycje regionu. 

Wycieczka odbywa się minibusem (min. liczba osób - 12) z polskojęzycznym pilotem. Dodatkowo płatne świadczenia: bilet wstępu do jaskini - ok. 6 Euro/osoba. W trakcie wycieczki przystanek na kawę w wybranej wsi (płatność we własnym zakresie). Możliwość ustalenia indywidualnego terminu realizacji wycieczki dla grupy. 

Czas trwania: 8 h. Region: Heraklion.

Sprawdź cenę

Szczegóły wycieczki

 • 8:00
  Wyjazd z hotelu
 • 9:30
  Jaskinia Sfendoni
  Wizyta w jaskini Sfendoni nieopodal miejscowości Zoniana
 • 11:00
  Anogia i Zoniana
  Przejazd przez tradycyjne wsie wraz przerwą na kawę w kafenionie
 • 14:00
  Krousonas
  Wizyta w wytwórni tradycyjnych słodyczy
 • 16:00
  Powrót do hotelu
Zamknij

Szczegóły ceny: